Meet the team

Please browse our Organization Chart for information on our current staff members and their roles. In the interests of
privacy, not all staff photographs are published.

BUSINESS COMMUNICATIONS INFRASTRUCTURE & DEVELOPMENT EXECUTIVE PEOPLE & PRODUCTIVITY APNIC FOUNDATION LABS SERVICES PRODUCT DEVELOPMENT STRATEGIC ENGAGEMENT
  • Paul WilsonDirector General

  • SanjayaDeputy Director General

  • Connie ChanSenior Executive Assistant

  • Craig NgGeneral Counsel

  • Jane KamLegal Counsel

  • Louise TrompPeople & Productivity Director

  • Paddy MacQueenTalent Acquisition and Retention Manager

  • Stephanie DaviesPeople Operations Manager

  • Geoff HustonChief Scientist

  • Pablo HinojosaStrategic Engagement Director

  • Joyce ChenSenior Advisor – Strategic Engagement

  • Melody Bendindang

    Melody BendindangExternal Relations Program Manager

  • Duncan

    Duncan MacintoshCEO: APNIC Foundation

  • Sylvia

    Sylvia CadenaHead of Programs

  • Tony SmithCommunications Director

  • Richard BrownBusiness Director

  • Che-Hoo ChengInfrastructure & Development Director

  • George KuoSenior Advisor – Services

  • Anton StrydomProduct Development Director

  • Vivek NigamMember Services Manager

  • Tom DoSenior Internet Resource Analyst

  • Wita LaksonoSenior Internet Resource Analyst

  • Zen Chuan NgSenior Internet Resource Analyst

  • Pubudu JayasingheInternet Resource Analyst

  • George OdagiInternet Resource Analyst / Policy Support

  • Guangliang PanRegistration Services Manager

  • Elly TawhaiSenior Internet Resource Analyst (Member Relations)

  • Annaliza M. MulingbayanSenior Internet Resource Analyst (Member Relations)

  • Tuan NguyenSenior Internet Resource Analyst

  • Thomas HarrisonSenior Lead Software Engineer / Capability Manager

  • Gary KennedySenior Software Engineer

  • Rafael CintraLead Software Engineer / Delivery Manager

  • Khee Hong LokeLead Software Engineer

  • Jim VellaSenior Software Engineer

  • Alex AvekauSenior Software Engineer

  • Zen ChaiSoftware Engineer

  • Byron EllacottSenior Systems Architect

  • George MichaelsonProduct Manager – Registry

  • Sofia Silva BerenguerProduct Manager – Information Services

  • Andre Gelderblom Product Manager – Membership

  • Dale RobertsDigital Customer Experience Manager

  • Daniel TedmanSenior Full Stack Web Developer

  • Damber Prasad GautamFull Stack Web Developer

  • Mason Xiong Full Stack Web Developer

  • Chieh-fu Teng (Jeff) Senior Full Stack Web Developer

  • Lily Che

    Lily CheUX Designer

  • Raquel Gomez

    Raquel GomezUX Designer

  • David HolsgroveSenior DevOps Engineer

  • Bruno FloresDevOps Engineer

  • Siena PerryCommunications Manager

  • Bhadrika MaganSenior Communications Officer

  • Robbie MitchellSenior Digital Communications Officer

  • David DawsonSenior Digital Communications Officer

  • Blandine CousinEvents Project Manager

  • Molly CheamEvents Project Manager

  • Srinivas Chendi (Sunny)

    Srinivas Chendi (Sunny)Senior Advisor – Policy & Community Development

  • Irene ChanFinancial Controller

  • Rebecca ShiSenior Accounts Officer

  • Jyothi MadalaAccounts Officer

  • Yoshiko WilsonAccounts Officer

  • Helen BroadbridgeAccounts Officer

  • Indika PereraAccounts Officer

  • Aye ClarkBusiness Services Manager

  • Tian XiaBusiness Services Co-ordinator (Systems Support)

  • Marcela Gutierrez (Marci)

    Marcela TrewBusiness Services Co-ordinator

  • Alana PoundBusiness Services Co-ordinator

  • Cathlene CorcoranBusiness Services Co-ordinator

  • Brad HoskingBusiness Information Technology Manager

  • Luke WangLead System Administrator (Business I.T)

  • Stephen PenfoldSystems Admin (Internal Services)

  • Arth PauliteInfrastructure Services Manager

  • George SalisburyLead Systems Architect

  • Sheryl (Shane) Hermoso

    Sheryl (Shane) HermosoNetwork Operations Engineer / Senior Training Officer

  • Jianxun (Jansen) Zhou

    Jianxun (Jansen) ZhouSenior Systems Engineer (Applications)

  • Anthony VaccaroSystems Engineer

  • Tohid NaslpakSenior Network Engineer

  • Shaqayeq SalehSenior Network Engineer

  • Tashi PhuntshoTraining Delivery Manager

  • Peter BleeTraining Curriculum Manager

  • Lisa CornessSenior Development Co-ordinator

  • Warren FinchSenior Network Analyst / Technical Trainer

  • David (Dave) PhelanSenior Network Analyst / Technical Trainer

  • Muhammad Yasir ShamimNetwork Analyst / Technical Trainer

  • Jessica WeiSenior Technical Trainer

  • Anosh KhaneLearning Developer

  • Adli WahidSenior Internet Security Specialist

  • Jamie GillespieInternet Security Specialist